Rishikimi i FBS

FBS është një tregtar global me 23 milion tregtarë të shpërndarë në 150 vende. Qëllimi i tyre kryesor është të ofrojnë eksperiencën më të mirë të tregtisë duke ofruar seminare të rregullta dhe ngjarje speciale. Këto tubime pajisin tregtarët me burimet e nevojshme, teknologjitë e tregtisë të avancuara dhe strategjitë më të fundit në tregun Forex. Sesionet i shërbejnë të dytë të fillimit dhe tregtarëve me përvojë, duke krijuar një atmosferë miqësore ku ata mund të takohen me ekspertët dhe partnerët e FBS. FBS është e rregulluar nga IFSC i Belize, i cili i lejon tregtarët të kenë leverage fleksibël. Në kundërshtim me rregullatorët e tjerë, IFSC nuk vë kufizime në leverage maksimale. Që nga themelimi i saj në vitin 2009, FBS ka marrë shumë çmime për shërbimet e saj të jashtëzakonshme të tregtisë për tregtarët ndërkombëtarë. Edhe në vitin sfidues të 2020, FBS ka marrë vlerësime të tilla si Best Forex Broker Asia, Best Forex Broker LatAm, Best Copy Trading Application, Best Mobile Trading Platform dhe Best Forex Broker. Uebsajti dhe ndihma e FBS janë të disponueshme në mbi 15 gjuhë, duke reflektuar angazhimin e tyre ndaj një klientele të ndryshme. Opcionet e ndihmës përfshijnë chatin live, platforma sociale të ndryshme dhe mundësinë e rikthimit të thirrjes. FBS gjithashtu ofron një bonus depozite 100%, duke ofruar tregtarëve kapital shtesë për tregti. Ky bonus nuk ka kufij kohor dhe akreditohet automatikisht në llogarinë e tregtarit. Me leverage deri në 1:3000, FBS ofron tregtarëve një mundësi të konsiderueshme të tregtisë, duke i lejuar ata të tregtojnë deri në 3000 herë bilancin e tyre të tregtisë. Brokera gjithashtu ofron shërbime VPS dhe një program besnikërie, me çmime që variojnë nga produce kompanie deri te pajisje të larta teknologjike. Në vitet e fundit, FBS ka vërtetuar veten si një tregtar ndërkombëtar i respektuar, falë mjedisit të sigurt, duke përfshirë mbrojtjen nga bilanci negativ dhe llogaritë e ndara.
Shtetet
Afganistani, Shqipëria, Algjeria, Andorrë +170 Më shumë
Rregullimet
ASIC, CySEC, FSCA, IFSC +1 Më shumë
Monedhat e llogarisë
EUR, USD
Aktet
CFDs në Stokë, CFDs Kripto, Energjitë, Indekset, Metale të Çmuara
Platformat
MT4, MT5
Metodat e depozitës
Karta e kreditit, Kripto, Neteller, Paraja e përsosur, Skrill, STICPAY
Të tjerë
Llogaritë e ndarë, Llogaritë në Cent, Kopjo tregtimin, Llogaria demonstrative, ECN, Valutat egzotike, Këshilltarë ekspertë, Tërheqjet e shpejta, Lejohet hedhja, Leverazi i lartë, Depozita minimale më e ulët, Shpërndarjet më të ulëta, Llogaritë mikro, Lote mikro, Mbrojtja nga saldo negativ, PAMM (Percent Allocation Management Module), Pjesë e skemës së kompensimit, Ofron seminare dhe webinare, Sinjalet, STP (Straight Through Processing), Pa swap
Promocionet
Bonus depozite
Vizito maklerin
FBS shërben tregtarët me shtatë llogari tregtimi të ndryshme, duke siguruar fleksibilitet. Depozita minimale është mahnitësisht e ulët në 1 USD, dhe leverage mund të arrijë në një 1:3000 jashtëzakërisht. Llogaria standard kërkon një depozitë minimale prej 1 USD, ofron spread-e nga 0.7 pikë në EURUSD, leverage deri në 1:3000, madhësi minimale të lotit prej 0.01 dhe zero komisione. Llogaria cent gjithashtu ka një depozitë minimale prej 1 USD, me leverage maksimal të 1:1000, zero komisione dhe shpejtësi ekzekutimi STP 0.1 sekonda. Llogaria Pro ofron spread-e më të ulëta edhe nga 0.5 pikë, një depozitë minimale prej 200 USD, leverage prej 1:2000 dhe zero komisione. Llogaria ECN ofron një leverage maksimal të 1:500, spread-e nga 0 pikë, depozitë minimale që fillon nga 1 USD dhe një komision tregtimi prej 6 USD për çdo lot treguar rrethor. Për përkëthyesit e kriptovalutave, FBS ofron një llogari kripto që lejon tregtimin 24/7, me spread-e nga 1 pipë, leverage 1:5 dhe një depozitë minimale prej 1 USD. Llogaria Zero spread është ideale për scalpers, duke pasur 0 spread fikse edhe gjatë volatilitetit të tregut. Megjithatë, komisioni është relativisht i lartë, 20 USD për çdo lot treguar. Llogaria Micro lejon tregtarët të fillojnë me vetëm 1 USD, duke ofruar leverage prej 1:300, spread-e fikse nga 3 pikë dhe zero komision për vëllime tregtie. FBS e përmbështet platformën e njohur të tregtisë MT4 dhe MT5, e aksesueshme në të gjitha pajisjet. Deponime dhe tërheqje janë pa komision, në varësi të metodës së zgjedhur. Si një tregtar ndërkombëtar, FBS ofron produkte të ndryshme tregtie, duke përfshirë Forex-in, mallrat, indekset, aksione e kripto-in. Aftësia për të filluar tregtinë nga 1 USD me 0 spread-e e fikur dallon FBS nga shumë konkurrentë.

Pyetje të shpeshta për FBS

A është FBS një tregtar ndërkombëtar?

Po, FBS është një tregtar ndërkombëtar, që shërben tregtarë nga mbi 150 vende të ndryshme me mbështetjen falas e 16 gjuhëve dhe një pranësi globale të fortë. FBS nuk ofron shërbimet e saj për banorët e SHBA-së, BE-së, Mbretërisë së Bashkuar, Izraelit, Republikës Islamike të Iranit ose Mianmarit.

A është FBS një tregtar i vërtetë?

Po, FBS është një tregtar i vërtetë, me 23 milion tregtarë në më shumë se 150 vende dhe shumë çmime për shërbimet e saj të tregtisë. FBS është e rregulluar nga IFSC i Belize duke ofruar një mjedis të sigurt të tregtisë.

Sa është depozita minimale në tregtarin FBS?

Depozita minimale në tregtarin FBS është aq e ulët sa 1 USD, duke e bërë atë të arritshme për tregtarët në të gjitha nivelet. Gjashtë llogaritë nga shtatë kanë një kërkesë depozite të 1 USD, duke ofruar spread-e nga të fiksuara në 0 pikë.