Top Fx kurirat e MT4

MT4, i njohur gjithashtu si MetaTrader 4, është një platformë tregtimi e zhvilluar nga MetaQuotes Software Corp. Pavarësisht se është një platformë më e vjetër, ajo mbetet e jashtëzakonshme popullore dhe e përdorur gjerësisht krahasuar me pasardhësin e saj, MT5. Arsyeja pse vazhdon të jetë e popullarizuar përfshin veçoritë e saj të gjerë, mjete analize të tabela dhe orare teknike, dhe funksionalitete të ndryshme që ndihmojnë në menaxhimin më efikas të tabelës së çmimeve dhe shpejtësinë e realizimit të më të shpejtë të tregtisë. Pasi ka aftësi të avancuara dhe pranim të gjerë në botën e tregtimit të Forex, shumica e kurirëve Forex ofrojnë MT4 klientëve të tyre. Për të gjetur më të mirët kurirë Forex MT4, është e rëndësishme të kërkoni fillimisht për kurirë Forex të besueshëm dhe të rregulluar mirë që ofrojnë të gjitha veçoritë e nevojshme të MT4 falas. MT4 është një platformë e avancuar e tregtimit që ka një gamë të gjerë të tregtarëve teknikë të përdorura, që nga Mesataret e Lëvizjes gjer tek Oscilatorët, si MACD dhe RSI, dhe më shumë. Megjithëse MT4 dhe MT5 janë platforma krejtësisht të ngjashme, MT5 lë pas disi më shumë përpara me veçori shtesë për tregtinë sociale. Megjithatë, MT4 mbetet një platformë më se e aftë, duke lejuar tregtarët të analizojnë dhe të tregtojnë në shumë tregje, duke përfshirë forex, indekse, mallra, futures, kriptovaluta dhe aksione. Për të ndihmuar tregtarët në kërkimin e kurirëve të besueshëm dhe të besuar, kemi përgatitur listën vijuese të kurirëve Forex MT4 më të mirë që ofrojnë të gjitha veçoritë e nevojshme të kësaj platformë.
9.90
MT4MT5Bonus depoziteKopjo tregtiminECNLeverazi i lartëPAMM (Percent Allocation Management Module)Sinjalet
Rregullimet
ASIC, CySEC, DFSA +2 Më shumë
Platformat
MT4, MT5
9.72
MT4MT5Bonus depoziteKopjo tregtiminECNLeverazi i lartëPAMM (Percent Allocation Management Module)Sinjalet
Rregullimet
ASIC, CySEC, DFSA +2 Më shumë
Platformat
MT4, MT5
9.54
MT4MT5Kopjo tregtiminECNLeverazi i lartëPAMM (Percent Allocation Management Module)STP (Straight Through Processing)
Rregullimet
CMA, Banka Qendrore e Curaçao dhe Sint Maarten, CySEC +5 Më shumë
Platformat
MT4, MT5
9.36
MT4MT5Bonus depoziteKopjo tregtiminECNLeverazi i lartëPAMM (Percent Allocation Management Module)STP (Straight Through Processing)
Rregullimet
ASIC, CySEC, DFSA +2 Më shumë
Platformat
MT4, MT5
9.18
MT4MT5cTraderBonus depoziteKopjo tregtiminECNLeverazi i lartëPAMM (Percent Allocation Management Module)STP (Straight Through Processing)
Rregullimet
FSC Belize
Platformat
MT4, MT5, cTrader +1 Më shumë
9.00
MT4MT5Bonus depoziteKopjo tregtiminECNLeverazi i lartëPAMM (Percent Allocation Management Module)SinjaletSTP (Straight Through Processing)
Rregullimet
ASIC, CySEC, FSCA +2 Më shumë
Platformat
MT4, MT5
8.82
MT4Bonus pa depozitëKopjo tregtiminPAMM (Percent Allocation Management Module)Sinjalet
Rregullimet
ASIC, CySEC, FCA UK +2 Më shumë
Platformat
MT4, Tejkalohet
8.64
Pepperstone Lexo recensionin
MT4MT5cTraderKopjo tregtiminECNPAMM (Percent Allocation Management Module)Sinjalet
Rregullimet
ASIC, BaFin, CMA +4 Më shumë
Platformat
MT4, MT5, TradingView +1 Më shumë
8.28
MT4MT5Kopjo tregtiminLeverazi i lartëPAMM (Percent Allocation Management Module)
Rregullimet
CIMA, CySEC, FCA UK
Platformat
MT4, MT5
8.10
easyMarkets Lexo recensionin
MT4MT5Kopjo tregtiminLeverazi i lartë
Rregullimet
ASIC, CySEC, FSA Seychelles +1 Më shumë
Platformat
MT4, MT5, TradingView +1 Më shumë
Platforma MT4 është e njohur për veçoret e saj të avancuara të tregtisë dhe mbështetjen për tregtarët teknikë të përshtatshëm, si dhe robotët e tregtisë të njohur si EAs ose Expert Advisors. Këto sisteme të tregtimit të automatizuar ofrojnë një aftësi unike për automatizimin e plotë të proceseve të tregtimit, e gjithë kjo bëhet e mundur përmes gjuhës së programimit të dedikuar të MT4 të quajtur MQL4. Mjedisi i programimit integrohet në mënyrë të tejdukshme në platformën MT4, që është e arritshme me vetëm një klikim, të ngjashëm me MT5. Kurirët më të mirë FX të MT4 jo vetëm ofrojnë platformën e tregtisë falas, por gjithashtu lejojnë EAs dhe tregtinë sociale përmes platformës për maksimumin e shfrenueshmërisë. MT4 ofron një gamë të ndryshme llojesh të urdhrave, duke përfshirë urdhrat e ndaljes, urdhrat limit, dhe urdhrat e tregut. Shpejtësitë e ekzekutimit të saj janë të shpejta, dhe me kurirë të besueshëm, tregtarët mund të bëjnë realizimin e transaksioneve me vetëm një klikim, duke fituar një avantaz të konsiderueshëm krahasuar me platforma dhe pajisje të tjera. Megjithatë, sikurse MT5, MT4 është një softuer i sofistikuar që kërkon pak kohë për të bërë mjeshtërinë e tij me një set të dobishëm të veçorive dhe të tregtojë me të efektshëm. Për të ndihmuar fillestarët në këtë proces, shumë kurirë të mirë besuar ofrojnë mësimin në formën e video ose artikujve, duke ofruar një eksperiencë të përgjithshme të ngsmooth. Për më tepër, platforma është e disponueshme për të gjitha pajisjet dhe ka një mundësi tregtare në internet për të pasur qasje në tregje direkt nga shfletuesi. Të gjithë kurirët në listën tonë të kurirëve Forex të MT4 ofrojnë mësimtime për të ndihmuar fillimtarët të praktikojnë dhe të përmirësojnë njohuritë e tyre mbi tregjet reale.

Pyetje të shpeshta për MT4

Çfarë do të thotë MT4?

MT4 do të thotë MetaTrader 4, një platformë e avancuar e tregtimit të shumë të pasur, e zhvilluar nga MetaQuotes Software Corp. MT4 përdoret gjerësisht në botën e tregtisë forex dhe ofron shumë veçori të avancuara duke përfshirë robotët e tregtimit të automatizuar të quajtur EAs.

A është e lirë MT4?

Po, MT4 ofrohet tipikisht falas nga shumica e kurirëve forex, duke lejuar tregtarët të hyjnë në veçoritë e saj të avancuara, indikatorët teknikë dhe këshilltarët ekspert (EAs) pa kosto.

A funksionon MT4 në Windows 10?

Po, MT4 është i përputhshëm me të gjitha pajisjet dhe sistemet operative të përfshira të përfshira të përfshira të WIndows, iOS, Android, macOS dhe shfletuesve internetë në formën e tregtarit web.